Нашу систему побудовано на найсучасніших технологічних ІТ рішеннях.
При цьому, PowerVizor є модульною системою з можливістю використання
вже існуючих на виробництві ІТ технологій та компонентів
Модуль «Технологічний моніторинг» складається з підсистем: «Котел», «Турбіна», «Власні потреби», «Теплофикация», «АСКОЕ», «Хімводоочищення» та інші, для відображення, поточного оперативного контролю технічного стану устаткування, технічних та технологічних параметрів станції, з можливістю їх відображення на графіках і передачі в модуль «Аналіз вимірів». Це дозволяє в режимі реального часу відображати стан роботи котло- і турбоагрегатів, ПВД, бойлерів, ПЕНів та основні параметри їх режимів функціонування: витрата, температуру, тиск пари, електричне та теплове навантаження, витрата води, резерв економії палива при відхиленні від номінального показника і т . д.
В інтерфейсі програми в графічному і табличному вигляді будуть відображатися фактичні показники роботи обладнання за кожну годину, добу, місяць, а також плановані показники і норматив.
Підсистема «Бази даних» побудована на основі сучасних СУБД реального часу і забезпечує:
Формування єдиного сховища даних, що включає в себе первинні дані, отримані з інформаційних вимірювальних систем, проміжні та кінцеві результати проведених розрахунків незалежно від розрахункового періоду.
Ведення бази даних технічних характеристик обладнання, отриманих при випробуваннях. Забезпечення зберігання і обробки даних за будь-який звітний період. Логічний контроль достовірності первинних даних що отримуються.
Забезпечення цілісності даних, а також документування і протоколювання оброблюваної в системі інформації вбудованими засобами СУБД.
Скорочення часу збору і первинної обробки вихідної інформації;
Зниження кількості інформаційних систем, використовуваних для підготовки аналітичної звітності;
Зменшення часу, що витрачається на інформаційно-аналітичну діяльність;
Централізована обробка, зберігання і автоматизований аналіз даних, а також єдина, проста і зручна система відображення інформації в комплексі утворюють потужний інструмент для аналізу технічного, технологічного, економічного стану окремого обладнання, енергоблоку і ТЕЦ в цілому.
Доступ до даних надається тільки авторизованим користувачам з урахуванням їх службових повноважень, а також з урахуванням категорії запитуваної інформації.
До складу системи входить спеціалізована підсистема резервного копіювання та відновлення даних.
Підсистема безпеки і конфігурування дозволяє забезпечити високий рівень безпеки та комфорту роботи користувачів з ІАС PowerVizor.
Підсистема дозволяє відновлювати функціонування ІАС при коректному перезапуску апаратних засобів з автоматичним резервним копіюванням даних системи засобами системного і базового програмного забезпечення (ОС, СУБД)
Підсистема забезбечує збереження при аваріях усієї доступної інформації, а при відсутності зв’язку ІАС з сервером підприємства (підсистемою зв’язку), система формує резервний архів даних роботи станції, який після відновлення зв’язку передається в PowerVizor.
Модуль «Оцінка роботи машиністів» призначений як для автоматичного виконання розрахунків і аналізу режимів роботи обладнання, так і для оцінки ефективності і правильності прийнятих рішень оперативним персоналом станції.
Модуль включає такі складові форми вихідних даних і розрахункових параметрів обладнання і персоналу:
Алгоритм, реалізований модулем згідно з режимними картами, визначає оптимальні розрахункові параметри роботи котлів (97 параметрів) і формує завдання та обмеження на фізичні параметри. У реальному часі здійснюється контроль режимів роботи котлів і аналізується відхилення фактичних від розрахункових показників з автоматичним визначення штрафних балів для персоналу, при порушеннях оптимальних режимів роботи обладнання. Результат у вигляді таблиць із значеннями відхилень, а також розрахункових значень штрафних балів для оперативного персоналу за будь-який аналізований відрізок часу (наприклад, за вахту або місяць). Розуміння оперативним персоналом ТЕЦ факту безперервної фіксації всіх режимів і дій є стимулом, підвищує культуру виробництва і особисту відповідальність кожного працівника.
Модуль дозволяє визначати як напрацювання обладнання, так і кількість часу роботи котлів в неоптимальних режимах.
Модуль «Заявка в енергоринок» – зручний інструмент для швидкого і точного формування заявок на оптовий ринок електроенергії: «На добу вперед» та «Добовий ринок», а також розподілу навантаження між енергоблоками за результатами отриманого від «Оператора ринку» результату торгів, дозволяє значно спростити і полегшити роботу, як оперативного персоналу, служби ПТО, так і комерційного відділу станції. Реалізовані в додатку аналітичні інструменти дозволяють безпомилково ефективно здійснювати взаємодію з «Оператором ринку» і оптимально управляти розподілом потужності між генеруючими одиницями станції. Модуль дозволяє досягти максимальної ефективності роботи станції на оптовому ринку електроенергії та потужності.
Модуль «Техніко-економічні показники» дозволяє виконувати оперативні розрахунки та предикативну аналітику:
Модуль ТЕП реалізує режим роботи, розрахований на велику кількість користувачів, в звітних формах з різними періодами часу, до години, і з різними обмеженнями (технологічними, технічними, економічними). Реалізує можливість накопичення і збереження наданих даних для користувачів підприємства.
Модуль ТЕП враховує всі особливості станції, пов’язані з її топологією, приладовим парком, технічним станом основного і допоміжного обладнання. Алгоритм розрахунку дозволяє гнучко адаптуватися до змін технологічних або технічних параметрів за рахунок можливості зміни параметрів і коефіцієнтів розрахункових формул.
Інструментарій модуля ТЕП надає розширені функціональні можливості по зниженню трудовитрат на розрахунок і облік ТЕП, мінімізацію частки ручної праці і, як наслідок, кількості помилок, підвищенню продуктивності, точності і деталізації розрахунків.
Система в цілому і модуль ТЕП зокрема, сумісний з існуючими базами і архівами ТЕП, алгоритмами розрахунків, звітними формами, нормативно-довідкової та ін. інформацією. Він дозволяє автоматично завантажувати дані про технічний і комерційний облік в реальному часі з різних джерел (АСКОЕ, АСУ) і робити настроювання необмеженої кількості розрахунків і звітів.
Алгоритм модуля ТЕП і система в цілому має високу відмовостійкість, забезпечує збереження і несуперечність даних.
Модуль «Аналіз вимірів» дозволяє виробляти детальний аналіз як окремих технічних або технологічних параметрів, так і ефективність роботи обладнання або станції в цілому.
Модуль дозволяє здійснювати аналіз режимів роботи, обліку витрат палива на вироблення енергії, втрат і балансу по станції. Дозволяє здійснювати визначення вузьких місць в роботі станції або окремих систем, виробляти діагностику і локалізацію симптомів, формалізацію і структурування причин і результатів прийнятих рішень.
Модуль «Калькулятор навантаження» реалізує наступні функції.
Визначення та відображення в реальному часі в одній системі координат значень енергетичних показників роботи Підприємства у вигляді графіків:
Автоматичне знаходження оптимальних параметрів генерованої потужності. Подготовка даних і підтримка прийняття рішень для роботи на ОРЕМ.
Облік споживання ресурсів на технологічні потреби, втрат теплової та електричної енергії.
Подання в розрахункову групу ПТО даних про поточну ефективність роботи енергетичної установки і її окремих елементів, що дозволяє проводити корекцію режимів і прогнозувати терміни виведення в ремонт обладнання.
Модуль дозволяє сформувати завдання (команду) зміни відпуску в цілому по станції і зміни по окремих енергоблоках, як по балансуючому ринку, так і по ринку допоміжних послуг на певний відрізок часу з урахуванням операційної безпеки. Причому кількість завдань (команд) може бути необмеженою.
Модуль «Календар станів енергоблоків» працює в зв’язці з модулями «Оцінка роботи машиністів» і «Аналіз вимірів» і формує як анахронічну, оперативну так і предикативну аналітику роботи окремих агрегатів, систем і енергоблоків в цілому.
Модуль враховує роботу обладнання як в недовантажених станах, так і з перевантаженнями. Враховуються поточні та планові ремонти, аварійні останови і виведення в резерв і т.д. Ведеться журнал обліку роботи устаткування підприємства.